Newcastle United Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Newcastle United Srbija

Forum za sve fanove Newcastle United-a sa Balkana
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Sir Bobby Robson

Ići dole 
+7
Pedja
Srki
Savic
Becej City
Admin-Roby
Dinko
RIOT
11 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Srki

Srki


Broj poruka : 9162
Godina : 41
Localisation : Zemun
Datum upisa : 04.07.2007

Sir Bobby Robson  Empty
PočaljiNaslov: Sir Bobby Robson    Sir Bobby Robson  EmptyNed 31 Jul 2011 - 22:52

Na danasnji dan pre 2 godine napustio nas je nas legendarni Bobby Robson!!!

Sir Bobby Robson bio je menadzer Newcastle Uniteda u peridou od 1999. do 2004. godine.

Malo je reci za Legendu...
Nazad na vrh Ići dole
Savic

Savic


Broj poruka : 6780
Godina : 47
Localisation : New Sad
Datum upisa : 03.07.2007

Sir Bobby Robson  Empty
PočaljiNaslov: Re: Sir Bobby Robson    Sir Bobby Robson  EmptyČet 16 Feb 2012 - 19:42

http://www.bikeforbobby.com/

Robbie Elliott bikes across Europe for Sir Bobby

FORMER Newcastle United favourite Robbie Elliott today reveals a bid to bike across Europe in honour of Sir Bobby Robson.

The 38-year-old, who made his Premier League debut with United in 1991, today launches the Robbie Elliott Foundation to raise cash for good causes.

And his first task will be to complete the trek across Europe in memory of Sir Bobby – the man who signed him for his boyhood club.

In less than 25 days he plans to cycle 3,500 miles, visiting eight clubs across four countries where Sir Bobby coached.

Inspired by Tyneside hero Mark Allison – whose run across the US saw him clock up distances of more than 26 miles a day – he set about planning the adventure.

Today he revealed he wanted to raise as much as possible after his father George, lost his battle with lung cancer before Robbie had earned his full debut.

Robbie said: “Sir Bobby signed me during my second stint at Newcastle. I have the utmost respect for him, you just have to look at the clubs he managed and the outcomes he achieved.

“The big thing for me was that even when you were not playing you could not be annoyed with him. He was a true gentleman and he was just an incredible man.

“At times he didn’t get the credit he deserved. When he left Newcastle we had the basis of an incredible, athletic, exciting team.

“It was an easy decision to do the fundraising in his memory. It was the perfect fit because I lost my dad through cancer and I’ve lost other family members and friends.

“My dad died in around 1990, he saw me make my debut but not my full debut. I always draw strength from experiences and this is something I wanted to do.

“I lost my mother-in-law and father-in-law two years ago to cancer. It affects everyone which is hopefully why everyone will get behind the ride.”

Already Robbie, who currently coaches the US national teams at all levels, has won the support of some of football’s biggest stars.

Jose Mourinho – once Sir Bobby’s translator at FC Porto – is among those who have backed the 38-year-old.

But most importantly Sir Bobby’s wife, Lady Elsie Robson, and sons Andrew, Paul and Mark, have all got behind him.

Robbie, who lives in Gosforth, Newcastle, said: “We’ve been in touch with Lady Elsie and her family have been very supportive.”

Robbie’s mammoth trek will see him cover an average of 150 miles a day. It will begin from Sporting Lisbon’s ground in the south of Portugal.

He will make his way to Sir Bobby’s former ground at FC Porto before heading to Spain to touch base at FC Barcelona’s Camp Nou, where Sir Bobby won every major trophy available.

Robbie will then cycle more than 1,500 miles to Holland where he will visit PSV Eindhoven before crossing the Channel to Fulham’s Craven Cottage and the home of English Football at Wembley.

He will then visit Ipswich Town’s Portman Road before travelling to St James’ Park.

Robbie has now begun the gruelling preparations to complete the mammoth task by undergoing tests at Northumbria University and consuming more than 5,000 calories a day.

He said: “We haven’t set a target yet because we are waiting for the fixture lists to be released. It was always the case that I wanted to do something when I finished football, an endurance event or a triathlon.

“I would get to the point of entry having done all the training and it wouldn’t happen. I had a coffee with Run Geordie Run Mark Allison and it totally inspired me.





Sir Bobby Robson  Bikeforbobby_holdingpage
Nazad na vrh Ići dole
http://nufc.blog.co.yu
RIOT

RIOT


Broj poruka : 4428
Godina : 37
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 12.06.2008

Sir Bobby Robson  Empty
PočaljiNaslov: Re: Sir Bobby Robson    Sir Bobby Robson  EmptySre 21 Mar 2012 - 16:09

Kretenčine iz Norwich-a su oštetile spomen-park Sir Bobby-ju u centru Newcastle-a. Iscrtali sprejom kurčeve i svašta napisali. Jebem im mater ogavnu.

YOBS have vandalised a memorial garden created in memory of football legend Sir Bobby Robson.

The vandals defaced a stone portrait of the former Newcastle boss, which is near to St James' Park.

It is believed Norwich fans were the culprits as Sir Bobby also managed their bitter rivals Ipswich.

Liz Luff, of the Sir Bobby Robson Foundation, which raises cash for cancer research, said: "I'm furious to find the memorial garden vandalised.

"I can't believe anyone would do that."


Ali su komunalci to već sutradan oprali. (Kod nas bi stajalo godinama, jel tako?)

http://tyneandwear.sky.com/news/article/15333
Nazad na vrh Ići dole
Srki

Srki


Broj poruka : 9162
Godina : 41
Localisation : Zemun
Datum upisa : 04.07.2007

Sir Bobby Robson  Empty
PočaljiNaslov: Re: Sir Bobby Robson    Sir Bobby Robson  EmptyČet 22 Mar 2012 - 12:35

Seljacine. Nije vredno nerviranja.
Nazad na vrh Ići dole
RIOT

RIOT


Broj poruka : 4428
Godina : 37
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 12.06.2008

Sir Bobby Robson  Empty
PočaljiNaslov: Re: Sir Bobby Robson    Sir Bobby Robson  EmptyUto 8 Maj 2012 - 12:04

Sir Bobby Robson  556269_10150930273287464_535782463_12418473_1287496444_n
Nazad na vrh Ići dole
Savic

Savic


Broj poruka : 6780
Godina : 47
Localisation : New Sad
Datum upisa : 03.07.2007

Sir Bobby Robson  Empty
PočaljiNaslov: Re: Sir Bobby Robson    Sir Bobby Robson  EmptyČet 17 Maj 2012 - 22:58

Sir Bobby Robson  Image-134692-galleryV9-symw
Nazad na vrh Ići dole
http://nufc.blog.co.yu
Savic

Savic


Broj poruka : 6780
Godina : 47
Localisation : New Sad
Datum upisa : 03.07.2007

Sir Bobby Robson  Empty
PočaljiNaslov: Re: Sir Bobby Robson    Sir Bobby Robson  EmptyUto 31 Jul 2012 - 10:00

Pre tri godine, umro je naš voljeni Sir Bobby Robson.


Evo šta sam tada napisao ovde na forumu:

Trenutno se sa suprugom nalazim u Tivtu, ali ova vest me je zatekla danas u Podgorici. Putem sms-a, prijatelj iz Novog Sada (Polly, inače navijač QPR-a) mi je izjavio saučešće. Prvo nisam mogao da verujem, zastao sam, crne naočare su mi samo pokrile suze koje su same krenule...

Otišao je naš Bobby, otišao u legendu...

Jutros je bilo vrlo tiho i mirno u kući Robson-ovih. Umro je sa svojim najbližima.

Iako sam znao, iako smo svi znali da Bobby lagano umire, ova vest me je jednostavno šokirala. Verujem, da je i vas sve, kao i celokupnu fudbalsku javnost, ova vest šokirala. Ne znam, verovao sam da ovaj dan nikada neće doći...

Pre samo pet dana na St. James' Park-u, lično on je organizovao utakmicu veterana Engleske i Nemačke. Ceo prihod sa tog meča išao je u fondaciju Sir Bobby Robson, fondaciju protiv te opake bolesti, koju svi nazivamo rak. Četiri puta ju je Bobby pobedio, ali znao je, da kada cancer postigne gol, meč je završen. Znao je da odlazi, znao je da umire. Otpozdravljajući iz kolica prošle nedelje navijačima svog voljenog Newcastle-a, kao da je znao da mu je to poslednji krug. Upravo je to ono što je Bobby, naš Bobby želeo. Želeo je da pokaže svetu, da se još uvek bori i da će se on boriti do poslednjeg dana. To je i činio.

Pamtimo lepe trenutke sa našim Bobby-em. Pamtimo 8:0 protiv Sheffield Wednesday-a, pamtimo 4:3 protiv Man United-a. Pamtimo 3:4 protiv Leeds-a ali i 1:3 protiv Arsenal-a, kada se naš Newcastle United obreo na čelu Premier League. Pamtimo i onu utakmicu protiv Feyenoord-a od 2:3, ali i 2:2 u Milanu protiv Inter-a. Sećamo se i polufinala UEFA Cup-a protiv Marseill-a.

Medjutim, nikada neću zaboraviti njegov osmeh, kada je Alan Shearer postigao pobedonosni gol za veterane Engleske u pobedi od 3:2, samo devet minuta pre kraja meča, protiv Nemačke, prošle nedelje. Osmeh mu se razvukao kao Tyne Bridge u Newcastle-u.

Sir Bobby je svima pokazao da se svaka pobeda u fudbalu pa i u životu, može dobiti osmehom!!!

Počivaj u miru Gospodine!!!

Newcastle United - Serbia

Sir Bobby Robson  Article-1203407-05E7BB7B000005DC-165_468x354
Nazad na vrh Ići dole
http://nufc.blog.co.yu
Srki

Srki


Broj poruka : 9162
Godina : 41
Localisation : Zemun
Datum upisa : 04.07.2007

Sir Bobby Robson  Empty
PočaljiNaslov: Re: Sir Bobby Robson    Sir Bobby Robson  EmptyUto 31 Jul 2012 - 10:46

Legenda ne bledi.
Nazad na vrh Ići dole
Admin-Roby
Admin
Admin-Roby


Broj poruka : 4525
Godina : 32
Localisation : NOVI SAD
Datum upisa : 03.07.2007

Sir Bobby Robson  Empty
PočaljiNaslov: Re: Sir Bobby Robson    Sir Bobby Robson  EmptyUto 31 Jul 2012 - 15:36

ja sam bio tada u Grckoj kad mi je sigla poruka od druga da je Bobby Robson umro....ta vest mi skoro upropastila letovanje...sutradan je moj tada omiljeni igrac Obafemi Martins presao u Wolfsburg.
Nazad na vrh Ići dole
https://newcastle-srbija.forumsr.com
Savic

Savic


Broj poruka : 6780
Godina : 47
Localisation : New Sad
Datum upisa : 03.07.2007

Sir Bobby Robson  Empty
PočaljiNaslov: Re: Sir Bobby Robson    Sir Bobby Robson  EmptyUto 31 Jul 2012 - 21:56

Sir Bobby Robson  Sirbobbyrobsonmagcover238
Nazad na vrh Ići dole
http://nufc.blog.co.yu
Savic

Savic


Broj poruka : 6780
Godina : 47
Localisation : New Sad
Datum upisa : 03.07.2007

Sir Bobby Robson  Empty
PočaljiNaslov: Re: Sir Bobby Robson    Sir Bobby Robson  EmptySub 27 Jul 2013 - 13:40

Sir Bobby Robson  BDqf1gjCYAAEw6a
Nazad na vrh Ići dole
http://nufc.blog.co.yu
Pedja




Broj poruka : 2033
Godina : 40
Localisation : Nis
Datum upisa : 13.10.2011

Sir Bobby Robson  Empty
PočaljiNaslov: Re: Sir Bobby Robson    Sir Bobby Robson  EmptySub 27 Jul 2013 - 14:55

Obozavao sam ovog coveka! Veliki gospodin,odlican trener,najbolji covek.Uvek ces biti u nasim srcima Bobby!
Nazad na vrh Ići dole
RIOT

RIOT


Broj poruka : 4428
Godina : 37
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 12.06.2008

Sir Bobby Robson  Empty
PočaljiNaslov: Re: Sir Bobby Robson    Sir Bobby Robson  EmptySub 27 Jul 2013 - 16:59

Nisam se setio da je godišnjica smrti Sir Bobby-ja, ali sam nevezano za to, baš na taj dan stavio ovu igru da se skida:

Sir Bobby Robson  Total_Club_Manager_2003_Coverart

Stara dobra. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Admin-Roby
Admin
Admin-Roby


Broj poruka : 4525
Godina : 32
Localisation : NOVI SAD
Datum upisa : 03.07.2007

Sir Bobby Robson  Empty
PočaljiNaslov: Re: Sir Bobby Robson    Sir Bobby Robson  EmptySub 27 Jul 2013 - 19:37

prosledi torent comi Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
https://newcastle-srbija.forumsr.com
RIOT

RIOT


Broj poruka : 4428
Godina : 37
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 12.06.2008

Sir Bobby Robson  Empty
PočaljiNaslov: Re: Sir Bobby Robson    Sir Bobby Robson  EmptySub 27 Jul 2013 - 20:30

Popizdeo, neće da radi na Windows 7.
Nazad na vrh Ići dole
Savic

Savic


Broj poruka : 6780
Godina : 47
Localisation : New Sad
Datum upisa : 03.07.2007

Sir Bobby Robson  Empty
PočaljiNaslov: Re: Sir Bobby Robson    Sir Bobby Robson  EmptySub 27 Jul 2013 - 22:33

Pa, kad Windows 7 tada nije ni postojao!

Ne možeš u BMW staviti motor od Fiće. Odnosno možeš, ali BMW tada neće ići!

Nazad na vrh Ići dole
http://nufc.blog.co.yu
Savic

Savic


Broj poruka : 6780
Godina : 47
Localisation : New Sad
Datum upisa : 03.07.2007

Sir Bobby Robson  Empty
PočaljiNaslov: Re: Sir Bobby Robson    Sir Bobby Robson  EmptySub 3 Maj 2014 - 11:39

Nazad na vrh Ići dole
http://nufc.blog.co.yu
Savic

Savic


Broj poruka : 6780
Godina : 47
Localisation : New Sad
Datum upisa : 03.07.2007

Sir Bobby Robson  Empty
PočaljiNaslov: Re: Sir Bobby Robson    Sir Bobby Robson  EmptySre 30 Jul 2014 - 21:29

Sir Bobby Robson  Bt0FaEhIEAAKGDi

Pre pet godina, tačnije 31. jula 2009. godine Sir Bobby Robson nas je napustio, ali nije zaboravljen.

Legenda živi.
Nazad na vrh Ići dole
http://nufc.blog.co.yu
Dinko

Dinko


Broj poruka : 1661
Godina : 38
Localisation : Eksjö, Sverige
Datum upisa : 30.08.2007

Sir Bobby Robson  Empty
PočaljiNaslov: Re: Sir Bobby Robson    Sir Bobby Robson  EmptySre 30 Jul 2014 - 21:57

Zar vec pet godina? Joj kako vrijeme leti. Bas je bio gospodin, niko nema ruzne rijeci za njega.
Nazad na vrh Ići dole
Srki

Srki


Broj poruka : 9162
Godina : 41
Localisation : Zemun
Datum upisa : 04.07.2007

Sir Bobby Robson  Empty
PočaljiNaslov: Re: Sir Bobby Robson    Sir Bobby Robson  EmptySre 30 Jul 2014 - 22:51

Ja sam se istripovao da ima i vise. Legenda je Bobi. Dobrano su se stvari promenile od kad njega nema. Ili mozda i nisu.
Nazad na vrh Ići dole
Pedja




Broj poruka : 2033
Godina : 40
Localisation : Nis
Datum upisa : 13.10.2011

Sir Bobby Robson  Empty
PočaljiNaslov: Re: Sir Bobby Robson    Sir Bobby Robson  EmptyČet 31 Jul 2014 - 2:21

I ja sam ga obozavao! Legenda kluba i najveci gospodin.
Nazad na vrh Ići dole
Becej City

Becej City


Broj poruka : 1201
Godina : 27
Localisation : Becej
Datum upisa : 29.07.2013

Sir Bobby Robson  Empty
PočaljiNaslov: Re: Sir Bobby Robson    Sir Bobby Robson  EmptyČet 31 Jul 2014 - 22:33

Ja nisam ni znao za fuzbal kada je ovaj čovek vodio NUFC,ali sam video šta je sve uradio i video sam dosta njegovih izjava,pa i čitao šta drugi imaju da kažu o njemu tako da sam ga i ja zagotivio.
Jednostavno ne možeš a da ne gotiviš ovog čoveka.
Ista stvar važi i za Spida.

Sir Bobby Robson  Gary-speed-with-sir-bobby-robson-in-2004-559074677

Neka počivaju u miru obe legende...iako ova tema i nema baš veze sa Spidom,ali samo da kažem šta mi je na duši.
Nazad na vrh Ići dole
Savic

Savic


Broj poruka : 6780
Godina : 47
Localisation : New Sad
Datum upisa : 03.07.2007

Sir Bobby Robson  Empty
PočaljiNaslov: Re: Sir Bobby Robson    Sir Bobby Robson  EmptyČet 31 Jul 2014 - 23:24

Sa drugog forum:

My all-time favourite, on being asked about going top if we beat Arsenal by two or more...

"If is the biggest word I've ever known in football, if I had wings I could fly to the moon"
"Would you like to be there though?"
(looking in a world of his own) "Would I like to be where, on the moon?"

 Very Happy Very Happy Very Happy 

I dobili smo tada Arsenal u sred Londona 1:3 i vinuli se na čelo tabele Premier Leageu.
Nazad na vrh Ići dole
http://nufc.blog.co.yu
Savic

Savic


Broj poruka : 6780
Godina : 47
Localisation : New Sad
Datum upisa : 03.07.2007

Sir Bobby Robson  Empty
PočaljiNaslov: Re: Sir Bobby Robson    Sir Bobby Robson  EmptySub 30 Avg 2014 - 22:08

Pre tačno deset godina, Sir Bobby Robson je dobio otkaz u Newcastle United-u. Smatram da je to najveća greška u modernoj istoriji NUFC-a.

Sir Bobby Robson  0,,10278~10808271,00

Nazad na vrh Ići dole
http://nufc.blog.co.yu
Dinko

Dinko


Broj poruka : 1661
Godina : 38
Localisation : Eksjö, Sverige
Datum upisa : 30.08.2007

Sir Bobby Robson  Empty
PočaljiNaslov: Re: Sir Bobby Robson    Sir Bobby Robson  EmptySub 30 Avg 2014 - 22:57

Savic ::
Pre tačno deset godina, Sir Bobby Robson je dobio otkaz u Newcastle United-u. Smatram da je to najveća greška u modernoj istoriji NUFC-a.

Sir Bobby Robson  0,,10278~10808271,00


Apsolutno, od tada nismo imali ozbiljnog manager-a. A kola su krenula nizbrdo.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sir Bobby Robson  Empty
PočaljiNaslov: Re: Sir Bobby Robson    Sir Bobby Robson  Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Sir Bobby Robson
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» R.I.P. Sir Bobby :(
» Sir Bobby Robson tribute song :(
» Sir Bobby Robson-odlazak u penziju
» Najbolji Menadzer Newcastla ?
» "Sir Bobby Robson day"

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Newcastle United Srbija :: English Premier League :: Newcastle United Football Club-
Skoči na: