Newcastle United Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Newcastle United Srbija

Forum za sve fanove Newcastle United-a sa Balkana
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Newcastle dovodi mlade igrace.

Ići dole 
+2
moody
Admin-Roby
6 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
RIOT

RIOT


Broj poruka : 4428
Godina : 37
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 12.06.2008

Newcastle dovodi mlade igrace. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Newcastle dovodi mlade igrace.   Newcastle dovodi mlade igrace. - Page 2 EmptyPet 23 Jan 2009 - 12:19

Cek,cek...ti hoces sad da kazes da Hoffenheim,selo pored sela zvanog Sinsheim, ima vise para od Newcastle-a?
Koliko god Dietmar Hopp imao para,njegov klub se pre par godina nalazio u petoj diviziji. Tesko je tu mogao nalaziti bitnije sponzore ili zaradjivati od rezultata. Radi se o tome da je pomenuti kapitalista ulozio u vrlo rizicnu investiciju i profitirao. Newcastle,koji je recimo,1000x manje rizicna investicija nego neki tamo Hoffenheim,nema ni k... od rezultata. Dakle,radi se o pametnom,smislenom i pre svega rizicnom trosenju novca,gde je ulagac svestan da je eventualni profit veliki,ali da ce se isti tesko ostvariti. Pritom,ulaganje u strucno rukovodstvo i scouting su takodje bili na nivou koji je veci nego u NUFC-u,sto je bruka za jednog premijerligasa. Dakle,nije da Hoffenheim ima vise para vec strvari radi bolje i profesionalnije,a Mike Ashley igra na siguran dobitak,preko ledja kluba. Pod sigurnim dobitkom se racuna u odredjenim uslovima i ispadanje,ukoliko se igracki kadar rasproda. Sta se trenutno desava u nasem klubu,podseti me?

Plus,sta znaci dobar skauting? Kad jedan igrac koji se mrcvario po americkim college ligama dodje kod Vahida Halilhodzica u PSG,ne igra uopste,odluci da igracki propadne u dvadeset prvoj godini potpisujuci za Ahen,na kraju bude doveden u Hoffenheim i cela Evropa prica o njemu. Radi se,naravno o Vedadu Ibisevicu.
Iako se povredio,Hoffenheim ne mora previse da brine. Tu je Francuz Demba Ba,koji je za "karton vinjaka" doveden iz Muskrona.
Pored pazljivo odabranih matoraca poput Per Nilsson-a i ostalih,u pitanju je sasvim solidan tim.
Koji nije stvoren direktnim ulaganjem o kom ti pricas,vec preko besprekorno uredjenih klupskih institucija. Ibisevic i Demba Ba nisu zajedno kostali onoliko koliki ti iznos spominjes.

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
RAMMS+EIN

RAMMS+EIN


Broj poruka : 255
Godina : 35
Datum upisa : 23.11.2007

Newcastle dovodi mlade igrace. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Newcastle dovodi mlade igrace.   Newcastle dovodi mlade igrace. - Page 2 EmptyPet 23 Jan 2009 - 13:36

Mislim da su za Carlos Alberta dali 10m. Da pre 5 godina u 5oj ligi sada u Bundesligi sigurno nije zbog krusaka napedovao svaku godina u bolji rang takmicenja. Hoffenheim ima vise para od Newcastla a i rade stvari ozbiljnije,koliki mi imamo budzet za dovodjenje igraca na polusezoni.......mislim da se krece negde oko 0. Za razliku od nas Hoffenheim ima na raspolaganju €29.800.000
Nazad na vrh Ići dole
Srki

Srki


Broj poruka : 9162
Godina : 41
Localisation : Zemun
Datum upisa : 04.07.2007

Newcastle dovodi mlade igrace. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Newcastle dovodi mlade igrace.   Newcastle dovodi mlade igrace. - Page 2 EmptyPet 23 Jan 2009 - 14:41

@Micko
To sa Hoffenheimom uopste nije nikakav izlet da se uzmu pare, znas li ko je gazda Hoff. i cime se bavi?!? Ja slucajno znam, rekao mi je drugar koji zivi u Nemackoj. Taj lik, gazda(ne znam mu ime) drzi neku softversku firmu-tipa Nemacki microsoft, i toliko je jak da je to cudo jedno. Tako da mu sponzori ne trebaju-sam sponzorise klub, a ukaganja su rasla kako je firma postajala GIGANT!Ta firma mu donosi kes, i to nevidjen. Kaze mi taj drugar da je onaj ko je tu uleteo da radi bukvalno ubo premiju!
Covek je prejak sa lovom, ogromnu cifru drma, tako da na Hoffenheimu sigurno, ali sigurno ne zaradjuje-tu trosi i sprda se! U to sam 100% ubedjen.
Uostalom ni Abramovic na Chelsea nije profitirao-drknuo je kes na teskoj industriji, koju je oteo za vreme tranzicije u Rusiji-od toga ima milijarde dnevno, a na Chelsea se izdrkava. Sada hoce da proda, kao pricaju da ga je pogodila kriza, a malo ko hoce da kupi Chelsea jer je U DUGOVIMA?!?! Kako je onda profitabilno nesto sto stvara dugove tj gubitke!? U tome ti je ceo stos-fudbal sluzi, kao i sport inace, da se opere lova, zaradjena negde-ko zna gde i kako, ili da se jednostavno gazda neke firme izdrka i pokaze!
Tako je ovde-u Srbijici, a tako je i preko. Pricao mi je drugar koji je igrao fudbal po inostranstvu kako te stvari idu-svuda je to ista bagra i ista poenta! Pranje love-kakav crni profit!!
Nazad na vrh Ići dole
RIOT

RIOT


Broj poruka : 4428
Godina : 37
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 12.06.2008

Newcastle dovodi mlade igrace. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Newcastle dovodi mlade igrace.   Newcastle dovodi mlade igrace. - Page 2 EmptyPet 23 Jan 2009 - 16:06

Znam cime se bavi.
Na to sam i ciljao-u klub se ulaze,za razliku od nas,medjutim,i dalje mislim da se na fudbalu i profitira. Newcastle je,na primer,bolja investicija za ulaganje radi profita jer ima bolju i godinama gradjenu infrastrukturu,jako takmicenje itd...
A za Hoffenheim sam rekao da na pravi nacin radi stvari gde je NUFC los-skauting i izbor stucnog osoblja.
P.S.
Za Carlos Alberta je malo 10m. To se vidi sada. Da ga je NUFC doveo za te pare,pevali bismo svi.
A to zasto NUFC nema BUDZET,sto je,kako je Srki naveo,poprilicno nestabilna kategorija(primer dugova skoro svih velikih klubova),za to imamo da se obratimo vlasniku. Ali,NUFC je i bez toga u dugovima....
EDIT:
Slican primer je Zenit St. Peterburg i Gazprom.
Nazad na vrh Ići dole
Savic

Savic


Broj poruka : 6780
Godina : 47
Localisation : New Sad
Datum upisa : 03.07.2007

Newcastle dovodi mlade igrace. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Newcastle dovodi mlade igrace.   Newcastle dovodi mlade igrace. - Page 2 EmptyUto 3 Feb 2009 - 20:36

Newcastle dovodi mlade igrace. - Page 2 Harisvukish9

Haris Vučkić sa brojem 10. Dakle, u klubu već znaju da Owen ne ostaje!!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://nufc.blog.co.yu
Admin-Roby
Admin
Admin-Roby


Broj poruka : 4525
Godina : 32
Localisation : NOVI SAD
Datum upisa : 03.07.2007

Newcastle dovodi mlade igrace. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Newcastle dovodi mlade igrace.   Newcastle dovodi mlade igrace. - Page 2 EmptyUto 3 Feb 2009 - 23:05

pa to svako zna,nece mi nedostajati,posto vise nije to onaj Majkl Owen....
Nazad na vrh Ići dole
https://newcastle-srbija.forumsr.com
RAMMS+EIN

RAMMS+EIN


Broj poruka : 255
Godina : 35
Datum upisa : 23.11.2007

Newcastle dovodi mlade igrace. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Newcastle dovodi mlade igrace.   Newcastle dovodi mlade igrace. - Page 2 EmptyUto 3 Feb 2009 - 23:12

Owen je govedo, nista drugo nego placenik. Tako je napustio i Liverpool kad je skontao da nece osvajati trofeje. Otisao u Real gde mu je karijera zavrsila na rubu propasti, onda je dosao kod nas. Newcastle ga je digao iz mrtvih bukvalno.
Nazad na vrh Ići dole
Srki

Srki


Broj poruka : 9162
Godina : 41
Localisation : Zemun
Datum upisa : 04.07.2007

Newcastle dovodi mlade igrace. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Newcastle dovodi mlade igrace.   Newcastle dovodi mlade igrace. - Page 2 EmptyUto 3 Feb 2009 - 23:22

Mozemo mi da kazemo hta hocemo, ali da ume da da gol-ume. Da li imamo mnogo takvih-nemamo...
Tuzno ali istinito!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Newcastle dovodi mlade igrace. - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Newcastle dovodi mlade igrace.   Newcastle dovodi mlade igrace. - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Newcastle dovodi mlade igrace.
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Newcastle United dovodi Ewerthon-a.
» Ako vec ne mozemo da dovedemo igrace...
» Prvenstvo Evrope za igrace ispod 17 god.
» Newcastle v WBA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Newcastle United Srbija :: English Premier League :: Transferi i špekulacije-
Skoči na: