Newcastle United Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Newcastle United Srbija

Forum za sve fanove Newcastle United-a sa Balkana
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA!

Ići dole 
+7
Thug
RAMMS+EIN
moody
Philips
Srki
Savic
m.c.t.
11 posters
AutorPoruka
m.c.t.

m.c.t.


Broj poruka : 2084
Localisation : Nova Pazova
Datum upisa : 07.07.2007

PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! Empty
PočaljiNaslov: PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA!   PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! EmptySre 27 Maj 2009 - 10:16

27.05.2009.
PRESS

Engleski mediji tvrde da je sunovrat slavnog kluba sa „Sent Džejms parka" počeo onog trenutka kada su ga crno-beli sprečili da uđe u Ligu šampiona. Alan Širer: Od tog meča sve je krenulo nizbrdo!

PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! Imagemtc
Početak kraja... Milivoje Ćirković i Nenad Đorđević zaustavili Šolu Ameobija, a Njukasl poslali u Kup UEFA

Partizan je kriv za propast Njukasla! Engleski mediji „optužili" su beogradske crno-bele da su eliminacijom Njukasla u kvalifikacijama za Ligu šampiona 2003. godine započeli srozavanje kluba sa „Sent Džejms parka", koji još uvek ne može da se oporavi. Njegovo posrtanje kulminaciju je doživelo pre četiri dana, kada su „svrake" ispale u drugu ligu.

Mediji na Ostrvu, predvođeni „Skaj sportom", analizirali su razloge rasula u Njukaslu i precizirali 10 ključnih momenata, a kao presudni događaj koji je izazvao urušavanje kluba jeste poraz „svraka" u dvomeču s Partizanom u poslednjoj rundi kvalifikacija za Ligu šampiona. Englezi su sezonu pre toga završili na sjajnom četvrtom mestu i očekivali da će više od deset miliona evra da se sruči u njihovu kasu. Na sreću po naš fudbal, puleni Lotara Mateusa nisu tako mislili, pa je Partizan postao prvi i jedini srpski klub koji se do sada takmičio u klupskoj elitnoj ligi.

„‘Svrake' su slavile u Beogradu 1:0, ali nisu uspele da sačuvaju prednost u revanšu na svom terenu. Usledila je agonija u vidu penala, ali su gosti bili bolji. Njukasl je takmičenje nastavio u Kupu UEFA i stigao do polufinala, dok je u Premijer ligi zauzeo peto mesto. Ipak, Partizan im nije dozvolio druženje s fudbalskim aristokratama i Njukasl je zadobio nezgodan udarac", piše „Skaj sport".

Potvrda ove teze stigla je i od aktuelnog menadžera Njukasla Alana Širera, inače klupske legende, neposredno posle poraza od Aston Vile u poslednjem kolu šampionata i zvanične eliminacije iz elite.

- Ne radi se samo o ovome danas. Stvari su išle loše i prošle sezone, i pretprošle i tri godine unazad. Tačnije, ovo je samo kulminacija svega što je počelo da se dešava pre pet-šest godina, kada je naš klub krenuo nizbrdo. Neka čelnici odluče šta će dalje, a ja ću naravno uvek da budem ovde, spreman da pomognem na bilo koji način - rekao je Širer, koji je nastupao u prelomnim utakmicama protiv Partizana, ali se nije naigrao pored tadašnjeg štopera „parnog valjka" Tariba Vesta. Interesantno je da je Partizan eliminisao Engleze i pet godina ranije u prvom kolu Kupa pobednika kupova, takođe kao autsajder u tom dvomeču.

Njukasl će ostati upamćen kao najbolji engleski klub koji je u poslednjih desetak godina napustio elitno društvo. Dok jedni veruju da će „svrake" ekspresno da se vrate u Premijer ligu već sledeće sezone, drugi strahuju da ekipu sa severa Engleske očekuje sudbina Lidsa.

U svakom slučaju, šest godina posle istorijskog gola Milivoja Ćirkovića na „Sent Džejms parku", beogradski crno-beli oštre se da ponove rezultat iz Njukasla, a Alan Širer i čelnici „svraka" kuju planove kako da se vrate u Premijer ligu i ni na pamet im ne pada Liga šampiona.

Posle Partizana otišli Robson, Belami, Širer...

Partizanov trijumf nad Njukaslom slovi za ključni detalj koji je izazvao slom engleskih crno-belih. Kao ostali razlozi današnjeg stanja „svraka" navode se odlasci iskusnog trenera Bobija Robsona već na kraju sezone 2003/04, a zatim napadača Krega Belamija pola godine kasnije. Takođe 2005. na prvenstvenoj utakmici potukli su se Njukaslovi vezisti Li Bojer i Kiron Dajer, a razdvojio ih je igrač Aston Vile Geret Beri! Ta sezona u Evropi završila se eliminacijom od lisabonskog Sportinga, koji je za 20 minuta u revanšu stigao do pobede od 4:1 i tako nadomestio poraz (2:0) u prvom duelu.

Legendi kluba Alanu Šireru ostalo je posle svega da okači kopačke o klin, a posrtanje kluba se nastavilo...

V. TOMKOVIĆ
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/srdjan23
Savic

Savic


Broj poruka : 6780
Godina : 47
Localisation : New Sad
Datum upisa : 03.07.2007

PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! Empty
PočaljiNaslov: Re: PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA!   PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! EmptySre 27 Maj 2009 - 11:10

To je jedan od najtežih udaraca u novijoj istoriji Newcastle-a, ali je početak sunovrata Newcastle-a, uručivanje otkaza Sir Bobby Robson-u, 2004. godine. To je možda i najgori potez u celoj istoriji Newcastle-a.

Ne bih rekao početak kraja, jer ovaj klub se nije ugasio....

PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! _40016472_shearer

PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! Article-1102408-02E82305000005DC-513_468x286


Poslednji izmenio Savic dana Sub 27 Jun 2009 - 17:05, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
http://nufc.blog.co.yu
Srki

Srki


Broj poruka : 9162
Godina : 41
Localisation : Zemun
Datum upisa : 04.07.2007

PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! Empty
PočaljiNaslov: Re: PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA!   PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! EmptySre 27 Maj 2009 - 11:28

Koliko se secam tu sezonu smo zavrsili na 3., a sezonu pre nje na 4. mestu. Ne?
Nazad na vrh Ići dole
Philips

Philips


Broj poruka : 385
Localisation : ST
Datum upisa : 04.08.2008

PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! Empty
PočaljiNaslov: Re: PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA!   PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! EmptySre 27 Maj 2009 - 12:19

To je isto kao da kažeš da je Valencija kriva Leedsu jer ih je izbacila u polufinalu Lige prvaka, i od te utakmice im ide sve nizbrdo Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Savic

Savic


Broj poruka : 6780
Godina : 47
Localisation : New Sad
Datum upisa : 03.07.2007

PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! Empty
PočaljiNaslov: Re: PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA!   PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! EmptySre 27 Maj 2009 - 12:56

Da, kad smo završili 4. u PL, igrali smo sa Željezničarem i prošli u Champions League. Zatim smo sledeću sezonu završili na trećem mestu, ispred Chelsea i Liverpool-a, ali nas je u kvalifikacijama izbacio PArtizan. Medjutim, te sezone smo igrali polufinale UEFA Cup-a sa Marseill-om. Prva utakmica na SJP-u je završena 0:0, ali nas je u revanšu na Velledrom-u , Drogba potopio sa dva gola.
Nazad na vrh Ići dole
http://nufc.blog.co.yu
Srki

Srki


Broj poruka : 9162
Godina : 41
Localisation : Zemun
Datum upisa : 04.07.2007

PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! Empty
PočaljiNaslov: Re: PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA!   PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! EmptySre 27 Maj 2009 - 13:05

Eto kako V. Tomkovic poznaje stvari. I ne znam gde je uopste covek nasao tu analizu na SKYSPORTSu-ja citam sky svaki dan i nigde nisam to video. Evo ponovo gledam, ali ne nalazim.
Nazad na vrh Ići dole
moody

moody


Broj poruka : 1450
Godina : 32
Localisation : Tuzla
Datum upisa : 06.12.2008

PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! Empty
PočaljiNaslov: Re: PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA!   PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! EmptySre 27 Maj 2009 - 18:47

Ljudi pa ne mogu da vjerujem koliko su mediji glupi. Da partizan je kriv za urušavanje newcastla. Dobar fazon, samo što mi se ne smije nikako. Niko nego sam newcastle nije kriv za ovo gdje je sada.
Nazad na vrh Ići dole
Srki

Srki


Broj poruka : 9162
Godina : 41
Localisation : Zemun
Datum upisa : 04.07.2007

PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! Empty
PočaljiNaslov: Re: PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA!   PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! EmptySre 27 Maj 2009 - 19:07

Ma, znam ko je taj novinar-uvek pise dupeuvlakacke tekstove. Smradina glupa. To sluzi ovima ovde da se pale kako je Partizan mocan. U PM je jak!
Nazad na vrh Ići dole
RAMMS+EIN

RAMMS+EIN


Broj poruka : 255
Godina : 35
Datum upisa : 23.11.2007

PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! Empty
PočaljiNaslov: Re: PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA!   PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! EmptySub 13 Jun 2009 - 17:32

Ma jeeeeeeeeeeeesteeeeee 1000. Partizan je prosao na srecu i to kad bi merili kantarom i kad bi mogli da izracunamo kolicinu srece nekom jedinicom to bi bila verovatno mikro jedinica.Koliko je Givena kenjalo u prvoj tekmi tako je Kralja sralo u revansu. Penale necu ni da spominjem. Znamo zasto je Ser Bobby Robson dobio otkaz a isto tako znamo i zbog cega je malo Velsko govno pobeglo iz Newcastla. Prestacu da meljem bez veze mislim da je ocigledno da cela ova prica nema veze sa Partizanom.
Nazad na vrh Ići dole
Thug

Thug


Broj poruka : 2955
Godina : 35
Datum upisa : 21.06.2009

PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! Empty
PočaljiNaslov: Re: PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA!   PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! EmptyNed 21 Jun 2009 - 11:41

moja vizija zbog cega se newcastle nalazu tu gde se nalazi je:
1) Otkaz bobiju robsonu (covek je car)
2)Kupovina istrosenih igraca, jesu oni dobri, tj bili su dobri a sad nista! Pre svega mislim na duff-a, owena, viduku, smith-a itd...nista nisu pokazali u nufc
3)Trebalo bi dovoditi igrace tipa basong, mlade i perspektivne...
4)i forsirati igrace iz mladih tozera, carola, lualuu ima tu jos igraca pred kojima je svetla buducnost!
5)ne prodavati kljucne igrace!!!! pre svega mislim na dajera, jenasa, givena, milnera pogledajte sta decko sad radi u vili?
to su po meni razlozi...
i naravno bez obzira na sve truditi se da se sad zadrze basong, tejlor, harper, jose enrike, carol, i jonasa...
Nazad na vrh Ići dole
Admin-Roby
Admin
Admin-Roby


Broj poruka : 4525
Godina : 32
Localisation : NOVI SAD
Datum upisa : 03.07.2007

PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! Empty
PočaljiNaslov: Re: PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA!   PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! EmptyNed 21 Jun 2009 - 12:03

mene je jako pogodilo kad su otisli Dyer,Milner i Given....Jos sad ako Martins ode,bacicu se sa zgrade Smile)
Nazad na vrh Ići dole
https://newcastle-srbija.forumsr.com
pirLe

pirLe


Broj poruka : 645
Godina : 37
Localisation : Prnjavor, Republika Srpska
Datum upisa : 29.12.2010

PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! Empty
PočaljiNaslov: Re: PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA!   PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! EmptySre 7 Dec 2011 - 16:16

Čitam ovaj topic,

Roby kako je prošao skok sa zgrade, da nisi kao Čak Noris skočio sa 3 sprata na 4 Razz Razz Razz Razz Razz
Nazad na vrh Ići dole
Admin-Roby
Admin
Admin-Roby


Broj poruka : 4525
Godina : 32
Localisation : NOVI SAD
Datum upisa : 03.07.2007

PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! Empty
PočaljiNaslov: Re: PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA!   PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! EmptySre 7 Dec 2011 - 20:24

hahahahahha,care gde si ovo izbunario svaka ti cast cheers cheers cheers cheers
Nazad na vrh Ići dole
https://newcastle-srbija.forumsr.com
pirLe

pirLe


Broj poruka : 645
Godina : 37
Localisation : Prnjavor, Republika Srpska
Datum upisa : 29.12.2010

PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! Empty
PočaljiNaslov: Re: PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA!   PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! EmptySre 7 Dec 2011 - 20:43

Ma bilo mi dosadno, pa malo pretrazivao...

Htio dati par tema, ali vidim ima ih..... cheers

Npr. tema istorija kluba, sta su sve osvojili, kada, koji tim, i tako to......
Nazad na vrh Ići dole
Serbian lassy

Serbian lassy


Broj poruka : 473
Localisation : Newcastle upon Tyne
Datum upisa : 18.04.2009

PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! Empty
PočaljiNaslov: Re: PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA!   PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! EmptyPon 13 Maj 2013 - 20:28

Cinilo se da je tema zamrla ali danas je ozivela. Sedim u taksiju, pricam sa taksistom o svemu i naravno o fudbalu. Pita me odakle sam (jbg i posle 10 godina me odaje non-geordie akcenat). Ja kazem odakle sam, a on me pogleda ozbiljno u retrovizoru i kaze: "Serbia man? Partizan Belgrade. I remember that one." Inace kada me muskarci pitaju odakle sam, najlakse im objasnim ako spomenem Partizan :-).
Nazad na vrh Ići dole
Savic

Savic


Broj poruka : 6780
Godina : 47
Localisation : New Sad
Datum upisa : 03.07.2007

PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! Empty
PočaljiNaslov: Re: PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA!   PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! EmptyUto 14 Maj 2013 - 10:45

U poslednje vreme kada kažeš Đoković svi znaju za Srbiju.
Nazad na vrh Ići dole
http://nufc.blog.co.yu
RIOT

RIOT


Broj poruka : 4428
Godina : 37
Localisation : Novi Sad
Datum upisa : 12.06.2008

PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! Empty
PočaljiNaslov: Re: PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA!   PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! EmptyUto 14 Maj 2013 - 10:48

Vidiš, mi kad smo cugali sa nekom ekipom u Newcastle-u, deo njih nikad nije čuo za Srbiju, ali jeste za Exit.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! Empty
PočaljiNaslov: Re: PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA!   PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
PARTIZAN KRIV ZA PROPAST NJUKASLA!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Vlasnik Njukasla ljut na Kigena
» Razgovor Eslija sa navijacima Njukasla

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Newcastle United Srbija :: English Premier League :: Newcastle United Football Club-
Skoči na: