Godina : 47
Localisation : New Sad
Datum upisa : 03.07.2007

Newcastle United  -  Saint-Etienne 2 : 1 Empty
PočaljiNaslov: Newcastle United - Saint-Etienne 2 : 1   Newcastle United  -  Saint-Etienne 2 : 1 EmptyNed 4 Avg 2019 - 12:31

Golovima Joelintona u 39. minutu utakmice i bombom Matty Longstaffa u 74. minutu utakmice, Newcastle United je došao do prednosti od 2:0.

Bivša Svraka Mathieu Debychi je u 85. minutu utakmice samo uspeo da ublaži poraz, tako da je konačan rezultat glasio 2:1 za Svrake.

Newcastle United je nastupao u trećoj narandžastoj garnituri, ali prvu priliku na meču imaju gosti u zelenoj opremi preko Boudebouza, koji je desnom nogom šutirao iznad Dubravkinog gola.

Prvu priliku za Newcastle United imao je Joelinton, u 21. minutu utakmice, ali je njegov udarac sa desetak metara izblokiran.

Međutim, Joelinton u 39. minutu utakmice na predivno dodavanje od strane Schara izbegava ofsajd zamku, stiže do lopte pre golmana i sa desetak metara uz uklizavanje postiže gol koji dovodi Svrake u vođstvo od 1:0.

Do kraja poluvremena, Jonjo Shelvey iz slobodnog udarca drma prečku gostujućeg gola, a lopta se od prečke odbija na gol-liniju ne i iza nje, tako da se na poluvreme otišlo rezultatom 1:0 za Newcastle United.

U nastavku igre Shelvey kao i u prethodnim pripremnim utakmicama spaja sa loptom Alimrona, koji izlazi jedan na jedan sa golmanom gostuju Ruffierom, ali slabo šutira levom nogom i Ruffier mu brani udarac.

Nešto kasnije Almiron je sam sebi stvorio priliku, šutirao jako sa osamnaest metara, ali njegova lopta je očešala prečku i završila u gol-autu. Dobio je Almiron veliki aplauz publike na St James' Parku, ali očito mora da poradi na svojoj završnici.

Posle sat vremena igre, Steve Bruce je odlučio da pruži šansu pojačanjima koja su stigla dan pre utakmice. Debitovali su brzonogi i spretni Allan Saint-Maximin i Jetro Willems. Pored njih, u igru je ušao i Muto.

Muto samo nekoliko trenutaka kasnije postiže gol, ali je on poništen jer se navodno Manquillo nalazio u ofsajd poziciji, pre nego što je Manquillo dodao loptu do Muta.

Nije se dugo čekalo da se vidi šta se Saint-Maximin zna. Primio je jednu loptu na centru igrališta, stuštio se ka golu, kontrilišući loptu desnom nogom prećam sa dva gostujuće igrača. Usledio je udarac desnom nogom sa dvadesetak metara, ali mu gostujući golman Ruffier krajnjim naporom brani udarac, izbacujući loptu u korner.

Muto je nešto kasnije imao jedan dobar pokušaj sa dvadesetak metara, ali ponovo se istakao Ruffier.

U 72. minutu u igru umesto Haydena ulazi Matty Longstaff, tako da su ponovo na terenu bila dva brata Longstaffa, Shane i Matty.

Samo nekoliko desetina sekundi kasnije, po levom boku su kombinovali Willems i Maximin. Bilo je tu driblinga i odigravanja štikolom i lopta stiže do Shane Longstaffa koji je prosleđuje do brata Matty Longstaffa. Matty prvo prelepo prima loptu desnom nogom, da bi usledila bomba sa dvadeset pet metara. Lopta se od prečke odbija u gostujuću mrežu za 2:0, minut 73. Prelep, prelep gol mladog Matty Longstaffa. Ceo tim je dotrčao do njega da mu čestita. Matty ima samo 19 godina.

Muto je na centaršut Manquilla sa desnog boka imao udarac glavom sa pet metara, ali mu Ruffier brani udarac. Ovo je morao biti gol.

Takođe, Muto je imao još jednu priliku za gol, koju je na proigravanje brzonogog Maximina promašio. Naime, Muto je sa desetak metara šutirao desnom nogom, pored gostujućeg gola. Ovakve prilike se u Premier League moraju koristiti, inače će protivnici to kažnjavati.

U 85. minutu utakmice, igrači Saint-Étiennea su na brzinu izveli korner sa levog boka, lopta je upućena na osam metara gde je sam kao duh ostao Mathieu Debychi, koji se poklanja glavom i smanjuje rezultat na 2:1. Kriminalno lošta odbrana Svraka.

Do kraja meča, Maximin je nešto šepao, ukazana mu je i lekarska pomoć, ali nadamo se da će biti spreman za utakmicu prvog kola u Premier League protiv Arsenala, koja se igra sledeće nedelje na St James' Parku.

Konačan rezultat: 2 : 1

NUFC: Dubravka, Manquillo (Murphy 80), Schar (Dummett 77), Lascelles (Clark 77), Fernandez, Aarons (Willems 59), Hayden (M.Longstaff 72), Shelvey (Ki 72), S.Longstaff, Almiron (Saint-Maximin 59), Joelinton (Muto 58).
Subs n/u: Darlow, Sterry, Atsu.

ASSE: Ruffier, Debuchy (Palencia 86), Saliba (Moukoudi 62), Perrin (Youssouf 62), Fofana (Moueffek 83), Camara (Nade 72), M’Vila (Honorat 83), Bouanga, Hamouma (Diony 82), Boudebouz, Beric (Nordin 62).
Subs n/u: Vermot, Green, Leleux, Sissoko.

Sudija: Chris Kavanagh

Gledalaca: 16,686

Lepa fudbalska predstava viđena je na St James' Parku. Joelinton i Maximin su pokazali baš mnogo uz Matty Longstaffa koji je bio zvezda dana. Nažalost, čini se da Ritchie neće biti spreman za Arsenal, baš kao ni Lejeune, Gayle i zaboravljeni Saivet.

Newcastle United  -  Saint-Etienne 2 : 1 1165897403