Newcastle United Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Newcastle United Srbija

Forum za sve fanove Newcastle United-a sa Balkana
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Endi Kol završio karijeru

Ići dole 
AutorPoruka
Admin-Roby
Admin
Admin-Roby


Broj poruka : 4525
Godina : 32
Localisation : NOVI SAD
Datum upisa : 03.07.2007

Endi Kol završio karijeru Empty
PočaljiNaslov: Endi Kol završio karijeru   Endi Kol završio karijeru EmptyUto 11 Nov 2008 - 15:55

Endi Kol završio karijeru 84021506849197bd6ada93484239509_big


Nekadašnji napadač engleske reprezentacije i drugi strelac Premijerlige svih vremena Endi Kol objavio je završetak karijere.

Kol je najveće uspehe ostvario u dresu Mančester junajteda, kada je bio član slavne generacije koja je 1999. godine osvojila Ligu šampiona, titulu prvaka engleske i titulu u FA Kupu. Ove sezone je za Notingem Forest, gde je želeo da pomogne klubu iz rodnog grada da se vrati u društvo najboljih. Međutim, nije dobio priliku i zato je 37. godini života odlučio da napusti klub i završi karijeru.

„Ovo nije kraj kakav sam zamišljao. Na početku sezone sam rekao odgovornima u klubu da nisam došao da sedim na klupi, već da igram. Nikako nisam shvatao šta žele od mene, da li su želeli da im pomognem, da se okoriste mojim iskustvom ili je moje dovođenje bila samo jeftina marketinška akcija kako bi prodali veći broj sezonskih ulaznica“, rekao je Kol.

On je ove sezone pet puta nastupio za Forest, koji se posle 16 kola nalazi na pretposlednjem, 23. mestu druge engleske lige sa samo 11 osvojenih bodova.

Kol je 15 puta nosi dres Engleske, a počeo je u Arsenalu, da bi preko Fulama i Bristol sitija 1993. godine stigao u Njukasl, za koji je u dve sezone postigao 55 pogodaka. Zatim je za sedam miliona funti u decembru 1995. godine prešao u Mančester.

U dresu "Crvenih đavola" postigao je 93 gola u šest sezona, osvojivši pritom pet prvenstava, dva FA Kupa i Ligu šampiona, a u decembru 2001. godine prešao je u Blekburn Rovers.

Igrao je posle za Fulam, Mančester siti, Portsmut i Sanderland, ukupno postigavši 187 golova u Premijerligi. Više od njega u tom takmičenju od 1992. godine, postigao je samo Alan Širer, 260.
Nazad na vrh Ići dole
https://newcastle-srbija.forumsr.com
 
Endi Kol završio karijeru
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Jose Enrique bi zeleo da zavrsi karijeru u NUFC-u

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Newcastle United Srbija :: English Premier League :: Igrači-
Skoči na: