Godina : 47
Localisation : New Sad
Datum upisa : 03.07.2007

NEWCASTLE - NOTTINGHAM FOREST 2:0 Empty
PočaljiNaslov: NEWCASTLE - NOTTINGHAM FOREST 2:0   NEWCASTLE - NOTTINGHAM FOREST 2:0 EmptyČet 11 Avg 2022 - 23:50

SCHAR I WILSON ZA PRVA TRI OVOSEZONSKA BODA

NEWCASTLE UNITED  -  NOTTINGHAM FOREST  2 : 0

Golovima Fabiana Schara i Calluma Wilsona u drugom delu igre, Newcastle United je na najbolji mogući način otvorio novu sezonu u Premier League, pobedivši povratnika u društvo najboljih Nottingham Forest rezultatom 2:0.

Pred prepunim St James' Parkom prvo poluvreme veoma zanimljivo sa puno tempa i prilika. Samo su falili golovi u gostujućoj mreži.

Newcastle United je imao nekoliko vrlo dobrih prilika da otključa Šumare. Joelinton iako je bio maestralan u veznom redu, dva puta je sam sebi stvorio prilike za udarac ali u oba navrata nije bio precizan. Dean Henderson mu prvi put brani udarac sa distance, dok je u drugom navratu posle solo prodora Joelinton traljavo šutirao desnom nogom sa trinaest metara pored gostujućeg gola. Između te dve prilike Joelintona, priliku glavom je imao i Saint-Maximin ali je on promašio loptu.

Sedam minuta pre kraja prvog poluvremena gosti prete preko Lingarda, ali njegov udarac sa desetak metara je izblokirao Fabian Schar.

Do kraja poluvremena Bruno Guimaraes je spojio sa loptom Miguela Almirona ali ovaj je gotovo iz mrtvog ugla šutirao desnom nogom i Henderson šalje loptu u korner. Takođe i Bruno je pretio udarcem sa distance ali lopta je otišla pored gostujućeg gola, tako da se na poluvreme otišlo rezultatom 0:0.

U nastavku igre, već posle desetak minuta preti Joe Willock ali i njemu Henderson brani udarac, dok u 57. minutu Allan Saint-Maximin šutira sa pet metara ali udarac mu je izblokirao McKenna i lopta odlazi u korner. Mogao je Maximin i da doda loptu usamljenom Wilsonu, koji se ljutio na njega.

U 58. minutu utakmice na oko tridesetak metara od protivničkog gola loptu je prihvatio Fabian Schar. Švajcarac kao da više nije mogao da gleda kako se šanse nižu a gol se ne postiže, pa je rešio da stvar uzme u svoje ruke. Schar je krenuo ka protivničkom golu, niko od gostiju nije bio oko njega i on upućuje udarac sa dvadesetak metara sa desne ivice šesnaesterca i lopta se od bliže stative zakucava u protivničku mrežu za 1:0. Copy/paste gol Fabiana Schara koji je pre nekoliko sezona dao Burnleyu.

U 63. minutu utakmice gosti imaju i drugu priliku na meču kada je sa desnog boka lopta upućena u šesnaesterac Newcastle Uniteda, gde je Trippierovoj pažnji umakao Surridge i glavom sa desetak metara od trave prebacio gol Nicka Popea.

U 78. minutu Game Over. Joelinton sa levog boka šalje povratnu loptu na peterac gostiju gde se našao Callum Wilson, koji maestralno desnom nogom spoljnim delom stopala lobuje Hendersona i lopta u visokom luku odseda u gostujućoj mreži za 2:0. Prelep gol naše devetke Calluma Wilsona.

Do kraja meča Wilson je još jednom mogao da se upiše u strelce ali njegov udarac levom nogom je završio u spoljni deo mreže gostujućeg gola. U sudijskoj nadoknadi je debitovao i Sven Botman dobivši velike ovacije St James' Parka.

Konačan rezultat: 2 : 0

NUFC: Pope, Trippier, Targett, Schar, Burn, Guimaraes (Botman 90+3), Willock (S.Longstaff 80), Joelinton, Saint-Maximin (J.Murphy 90), Almiron (Fraser 81), Wilson (Wood 90).
Subs n/u: Dubravka, Ritchie, Dummett, Anderson.

NFFC: Henderson, N.Williams, Worrall, Niakhate (Mighten 83), McKenna, Toffolo, O'Brien (Mangala 75), Colback, Lingard, Johnson, Surridge (Awoniyi 63).
Subs n/u: Biancone, Mbe Soh, Hennessey, Ribeiro Dias, Taylor, Hammond.

Sudija: Simon Hooper

Gledalca: 52,245 (3,209 gostujućih navijača)

P.S.
Iako sam se malo pribojavao ovog meča jer Forest nije igrao u Premier League preko dvadeset godina i očekivao sam da će biti više "napaljeniji", zebnja naposletku nije billa opravdana. Momci u crno-belom kad su jednom otključali bravu Šumara posle je sve bilo lako i meč je mogao da ode samo u jednom smeru, odnosno ka pobedi Newcastle Uniteda.

Joelinton i Bruno Guimaraes su odigrali maestralno. Saint-Maximan je bio konstantna pretnja gostujućim defanzivcima, dok je Fabian Schar bombom načeo protivnika. Callum Wilson nije bio puno primetan ali je iskoristio svoju priliku i postigao gol. Almiron je bio neumoran.

Sledeće subote putujemo na jug Engleske gde igramo sa Brightonom koji je pobedio Manchester Uniteda na Old Traffordu rezultatom 1:2. Biće to pravi test za Svrake. Na tabeli smo na visokom petom mestu.

Datum upisa : 04.07.2007

PočaljiNaslov: Re: NEWCASTLE - NOTTINGHAM FOREST 2:0   NEWCASTLE - NOTTINGHAM FOREST 2:0 EmptyPon 20 Mar 2023 - 14:51

Odlicno je ispalo na kraju. Mislio sam da cemo ostati na bodu, pokradeni.
Savic

Savic

Godina : 47

PočaljiNaslov: Re: NEWCASTLE - NOTTINGHAM FOREST 2:0   NEWCASTLE - NOTTINGHAM FOREST 2:0 EmptyČet 23 Mar 2023 - 20:02

NEWCASTLE - NOTTINGHAM FOREST 2:0 637e5a9d3ed599a6f0e4c75eaa7e0a75Y29udGVudHNlYXJjaGFwaSwxNjc5MTc3Mjc0-2.71420124