Godina : 46
Localisation : New Sad
Datum upisa : 03.07.2007

Hibernian - Newcastle 1-3 (friendly) Empty
PočaljiNaslov: Hibernian - Newcastle 1-3 (friendly)   Hibernian - Newcastle 1-3 (friendly) EmptySre 31 Jul 2019 - 13:14

Newcastle United je lako pobedio Hibernian na njihovom Easter Road groundu rezultatom 1:3.

Međutim, nje sve dobro počelo po Svrake, jer je Hibernian došao u vođstvo od 1:0 već u desetom minutu igre, kada je Stevie Mallan rezantnim udarcem sa ivice šesnaesterca matirao Darlowa.

Nekoliko minuta kasnije, povredio se Matt Ritchie i umesto njega u igru je ušao Aarons. Ritchie je povredio zadnju ložu i neće ga biti u timu u prvom kolu Premier League protiv Arsenala na St James' Parku.

Miggy Almiron je u 15. minutu igre mogao glavom da izjednači rezultat, ali je on sa desetak metara šutirao pored gola domaćih.

Međutim, samo minut kasnije, Joelinton postiže svoj prvi gol u dresu Newcastle Uniteda, udarcem levom nogom sa šest metara. Sa desnog boka, odličan centaršut je uputio Manquillo i Joelintonu nije bilo teško da izjednači rezultat na 1:1.

Golman domaćih Marciano je sredinom prvog poluvremena odbranio udarac Almironu iz veoma povoljne prilike. Shelvey je spoljnim delom stopala desne noge prosto spojio sa loptom Alimrona, ali ovaj je ponovo svoju priliku promašio. Čini se da Almiron nikad neće postići gol za Newcastle United.

U 35. minutu prvog poluvremena, Shane Longstaff jakim i preciznim udarcem desnom nogom sa dvadesetak metara pogađa desni donji ugao gola domaćih Marciana, za 1:2.

Tada sa gostujućeg sektora kreću Anti-Ashley pesme i pesme podrške bivšem menadžeru Rafaelu Benitezu.

U nastavku igre prvu priliku je imao Joelinton u 60. minutu igre, ali i njegov udarac golman domaćih Marciano brani.

Nekoliko minuta pre karaja utakmice, Aarons sa levog boka odlično ventrira na peterac gostiju, gde je sam kao duh ostao kapiten Svraka Jamaal Lascelles, koji glavom postiže konačan rezultat 1:3.

Da su gosti bili malo skoncentrisaniji, mogli su postići i pet-šest golova, ali dobro je i ovako.

Konačan rezultat: 1 : 3

NUFC: Darlow, Manquillo, Lascelles, Dummett, Schar, Ritchie (Aarons 11), Hayden, Shelvey, S.Longstaff (Ki 61), Almiron (Murphy 69), Joelinton (Muto 69).
Subs n/u: Woodman, Sterry, Clark, Fernandez, M.Longstaff.

HFC: Marciano (Maxwell), James (Horgan 46), McGregor (Porteous 67), Hanlon (Allan 46), Mackie (Doig 90), Newell (Whittaker 46), Slivka (Jackson 46), Mallan (Vela 46), Murray (Gullan 81), Kamberi (Doidge 46), Shaw (Campbell 81).
Sub n/u: Stirling.

Gledalaca: 12.557

Hibernian - Newcastle 1-3 (friendly) 16693168-0-image-a-5_1564520130160