Newcastle United Srbija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Newcastle United Srbija

Forum za sve fanove Newcastle United-a sa Balkana
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Summer transfer window 2019

Ići dole 
+5
toon72
milan25
Dinko
Savic
RIOT
9 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Savic

Savic


Broj poruka : 6778
Godina : 46
Localisation : New Sad
Datum upisa : 03.07.2007

Summer transfer window 2019 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Summer transfer window 2019   Summer transfer window 2019 - Page 2 EmptyČet 8 Avg 2019 - 19:01

RETROSPEKTIVA LETNjEG PRELAZNOG ROKA

Bio je 12. maj, lep i sunčan dan u Londonu. Newcastle United je na Fulham Roadu deklasirao Fulham rezultatom 4:0. Sve je bilo savršeno. Preko 3.000 Toon Army je pevalo svojim ljubimcima. Pevale su se pesme: "Rafa Benitez We want You to stay", "Salomon Rondon We want You to stay". Pevalo se Ayozeu Perezu, Shelveyu i celom timu. Svi smo posle meča mislili - Rafa potpisuje novi ugovor i dovodi Rondona. Mike Ashley ili nove gazde (jer je navodno klub bio u pregovorima sa Bin Zayed grupom oko prodaje) će odrešiti kesu i Newcastle United će naredne sezone napasti mesto koje vodi u Evropu.

16. maja Rafael Benitez i Mike Ashley su se sastali u Londonu kako bi se dogovorili o produžetku saradnje. Očekivalo se, da će se njih dvojica dogovoriti za pet minuta. Ali, dani i nedelje su prolazile a dogovora nije bilo. Navijači su strepeli da do dogovora neće ni doći, što se i obestinilo, jer je 24. juna na zvaničnom klupskom sajtu objavljena vest da Rafael Benitez neće produžiti ugovor sa Newcastle Unitedom. Šok, tuga, neverica. Šta dalje? Kako dalje posle Rafe?

Krenuo je igrački egzodus iz Newcastle Uniteda. Jasno je bilo da Salomon Rondon neće potpisati permanentni ugovor sa Newcastle Unitedom. Joselu je prvi napustio brod koji tone, otišavši u španski Alaves. Međutim, kada je Ayoze Perez otišao u Leicester City a Benitez odveo sa sobom Rondona u daleku Kinu, Newcastle United je u samo nekoliko dana izgubio dva igrača koja su prošle sezone postigla 25 golova u Premier League i trenera koji je imao 52.000 navijača iza sebe. Trenera koji je sve držao pod kontrolom i koji je od limitiranog tima izvlačio maksimum maksimuma. Kako to nadomestiti?

Newcastle United je počeo da traga za trenerom. Razna imena su se spominjala, ali izbor gazde Newcastle Uniteda Ashleya je zaprepastio sve navijače crno-belih. Doveden je niko drugi do Steve Bruce.

I gle čuda, Ashley za Brucea otvara kesu. Doveden je napadač Joelinton za svih 40 miliona funti iz Hoffenheima. Joelinton uzima legendarni dres sa brojem 9 na leđima. Nedugo zatim, Svrake su istom danu dovele dva igrača. Na jednogodišnju pozajmicu stigao je levi bek Jetro Willems iz Eintrachta, kao i omaleni mađioničar sa loptom Allan Saint-Maximin iz francuske ekipe GC Nice za svih 20 miliona funti. Saint Maximin igra na poziciji desnog krila i svima je bilo jasno da će Jacob Murphy morati negde na pozajmicu.

Poslednjeg dana prelaznog roka stigao je i desni bek iz francuske ekipe Amiens, Švedski reprezentativac Emil Krafth za 5 miliona funti. Posle osam i po godina u klub se trijumfalno vratio Andy Carroll. Jacob Murphy je otišao na jednogodišnju pozajmicu u Sheffield Wednesday, dok je Achraf Lazaar otputovao u Italiju gde pregovara sa nekoliko Italijanskih klubova oko jednogodišnje pozajmice.

Šta očekivati od Newcastle Uniteda naredne sezone? Mislim da je meta sedamnaesto mesto u Premier League i borba za goli premijerligaški status. Mnogi nam prognoziraju lagano ispadanje. Možda će baš to izazvati neki inat kod igrača i možda će Newcastle United ove sezone biti bum u šampionatu? Ostaje nam da vidimo, jer već u nedelju na našem St James' Parku gostuje Arsenal.

Summer transfer window 2019 - Page 2 NINTCHDBPICT000509018198-e1564430573153
Nazad na vrh Ići dole
http://nufc.blog.co.yu
Thug

Thug


Broj poruka : 2955
Godina : 35
Datum upisa : 21.06.2009

Summer transfer window 2019 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Summer transfer window 2019   Summer transfer window 2019 - Page 2 EmptyČet 8 Avg 2019 - 20:20

Ne znam ljudi, ja nisam zadovoljan ni sa cim. Cemer i jad. Jos kerol dodje i svi opusteno, bring him home? Jbt jesam li ja senilan ili nesto drugo, ne znam. Jedino sto mi je ok je sto konacno imamo levog beka u vidu Jetro Willems-a. Necu gubiti zivce sa Dummett-om. Bar se ja nadam. Saint-Maximin moze da igra na bilo kom boku, sto je plus, ali za nase navodno najvece pojacanje realno do pre povezivanja sa nama nisam cuo. A dali smo enormnih 40m za njega. Napadac koji je na 83 utakmice postigao 22 gola? 40m? Kuda ide ovaj svet. Iskreno se nadam da gresim dusu i da ce on opravdati ocekivanja. Necu da baksuziram ali mi smo na jednu povredu od katastrofe. NA klupi duva promaja samo takva... I jedno pitanje, zar je dugogodisnji clan naseg kluba, golman svih mladjih reprezentacija Engleske Freddie Woodman toliko los da ne moze ni u kupvima da brani? Ne znam sta da ocekujem. OStaje nam da se nadamo da su novopridoslice dosta losije od nas, pa da ostanemo u ligi i sl godine.
Nazad na vrh Ići dole
Mitro is on fire




Broj poruka : 7
Datum upisa : 06.10.2016

Summer transfer window 2019 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Summer transfer window 2019   Summer transfer window 2019 - Page 2 EmptyNed 11 Avg 2019 - 14:18

Meni je Carroll omiljeni 'domaci' igrac u poslednjih nekoliko godina i drago mi je sto se vratio kao neka vrsta ikona kluba, ali ne mislim da ce odigrati vise od 5 utakmica u sezoni...
Jako mi je zao zbog Rafe a mislim da je debela svinja pukla tolike pare na transfere kako bi Rafu okarakterisao kao jedinog krivca zbog manjka transfera u poslednjih nekoliko sezona. Neka nam je Bog u pomoci :-D
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Summer transfer window 2019 - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Summer transfer window 2019   Summer transfer window 2019 - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Summer transfer window 2019
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Summer transfer window 2020
» January transfer window...
» TRANSFER ROK ZIMA 2019/2020.
» SUMMER TRANSFER - 2018.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Newcastle United Srbija :: English Premier League :: Transferi i špekulacije-
Skoči na: